Sinterklaas 2025.. met SJB!
Intocht
Op zondag 16 november was het dan eindelijk zover… Sinterklaas kwam aan in ons mooie dorpje Zeeland. De Sint en de Pieten trokken vanaf 12.45 uur door de Zeelandse straten. De Sint werd door de hoofdpiet vervoerd in een mooie sportwagen. Een deel van de Pieten was lopend, maar ook zagen we een deel van de Pieten in de oude brandweerauto, een legervoertuig van opa Theo, een bakfiets van de EP en de familiefiets van de Heische Tip. Ook zagen we Opa Piet voorbij crossen met de duofiets van Compostella. Wat boffen de Pieten met deze lieve Zeelandse mensen die een vervoersmiddel beschikbaar stelden! De Sint en de Pieten hebben enorm genoten van alle mensen langs de kant. Veel kinderen en hun ouders sloten aan bij de stoet, waardoor het een enorm gezellige slinger werd richting het Gemeentehuisplein.
Eenmaal aangekomen bij het Gemeentehuisplein, werd Sinterklaas welkom geheten door Carlijn van Dongen, voorzitter van Stichting Jeugdbelangen. Er werden een aantal optredens gedaan voor de Sint, zowel door een groepje volleyballers van Detac als door een groepje kinderen o.l.v. Varofit. De Sint genoot hier zichtbaar van. Dankjewel aan alle kids voor hun mooie optreden!
Na het welkom bij het plein, gingen de kinderen uiteen naar de diverse zalen in het Dorpshuis. Zo konden de allerjongsten liedjes zingen met de Muziekpieten, de kinderen van groep 1 tot en met 3 genoten van een mooi theaterstuk van de pieten en de kinderen van groep 4 en 5 hadden een heuse jongens tegen de meiden battle onder leiding van een aantal enthousiaste Danspieten. Ook bracht Sinterklaas alle zalen nog een bezoekje. Wat een gezelligheid allemaal!
De oudste kids uit de groepen 6 tot en met 8 genoten in de Skybox van het Dorpshuis van hun eigen programma. Voor hen was er een kahoot quiz, waarbij er een heerlijke chocolade verdiend kon worden. Daarna was het tijd voor een gezellige disco, zodat ze zich lekker konden uitleven. De Sint kon het niet laten om ook hier nog even een bezoekje te brengen en een dansje te wagen op de dansvloer, wat een feest!
Pietenhuis Zeeland
Na vele jaren in de Vlashoeve, een uitstapje naar het oude Hap&Stap pand en het Gemeentehuis, streken de Pieten vorig jaar neer op d’n Brand. Meneer Paul Verstegen had ook dit jaar weer een paar slaapplekken vrij in zijn schuur, waar de Pieten heerlijk hebben mogen slapen. Nogmaals dank namens de Pieten!
Op zondag 23 november en op zaterdag 29 november mochten de kinderen van Zeeland en hun ouders een kijkje komen nemen in het Pietenhuis. De pieten stonden de kids en hun ouders buiten al op te wachten. Binnen was er van alles te beleven. Er was een gymhoek, waar de pieten hun kunsten vertoonden en de kids ook hun pietenkunsten mochten laten zien. De kinderen konden de Inpakpiet helpen bij het inpakken van alle cadeautjes. Wat een werk ieder jaar! Ook konden de kinderen een kruisje zetten bij hun huis, op de grote kaart van Zeeland. In de keuken van Bakpiet rook het heerlijk… de kinderen konden daar helpen met pepernoten bakken en ook mochten ze een lekkere taaitaai versieren. Dat was smullen! Als kers op de taart was er het opleidingsorkest van muziekvereniging Zeelandia die alle bekende Sinterklaasliedjes speelden. Wat een feest!
Natuurlijk kon ook een kijkje in de slaapkamers van de pieten én die van Sinterklaas niet ontbreken. Wat speciaal om te zien! De pieten hebben alle tekeningen die in de schoenen van de kinderen zaten, daar opgehangen. Wat zag het er gezellig uit!
Op zaterdag 29 november kwamen ook de bijzondere kinderen een kijkje nemen in het Pietenhuis. Wat hebben de Pieten genoten van alle vrolijke gezichtjes. Ook zagen we de kids genieten van de aandacht die zij kregen van de Pieten. Wat een plezier was er samen!
Sinterklaas en zijn Pieten hebben genoten van de intocht en de Pietenhuisdagen. Ze vonden het feestje om jullie allemaal weer te zien. Zij hopen dat jullie allemaal een fijne pakjesavond gehad hebben en zien jullie graag volgend jaar weer terug!
Sinterklaas bedankt Paul Verstegen, het Dorpshuis, Compostella, muziekvereniging Zeelandia en het opleidingsorkest van muziekvereniging Zeelandia, Varofit, Detac, de Heische Tip, Theo Thoonen en de Brandweer voor hun bijdrage aan deze activiteit!
Stichting Jeugdbelangen Zeeland


