Herfstfestijn 2025; Herfstrun en Fort Boyard

Wederom een heel gezellige editie van het Herfstfestijn!

Afgelopen woensdag 15 oktober namen ruim 160 kinderen deel aan de Herfstrun, die georganiseerd werd voor groep 1 t/m 5. Bij het Fort Boyard spel voor de kinderen uit groep 6 t/m 8 waren zo’n 90 deelnemers. Hiernaast waren er ook veel ouders en jeugd actief als groeps- of spelleiding. Met een heerlijk herfstzonnetje erbij, werd er lekker gespeeld in de Zeelandse straten. Wederom een groot succes dus!

De kinderen uit groep 1 t/m 5 speelden de Herfstrun. De kinderen waren verdeeld over meerdere groepen, die samen met hun ouders spelletjes speelden die opgesteld waren in de sporthal en op inritten en onder carports van huizen in de wijk Vlasroot. Vele kinderen genoten van de spelletjes, de knutselpost en de glittertattoo- en schminkpost. De hindernisbaan die in de sporthal was opgebouwd was weer favoriet. Ook kon er een heerlijk broodje gebakken worden boven een barbecue en in de sporthal werden tussen de middag overheerlijke pannenkoeken gebakken. Daarnaast was er dit jaar weer een echt mini kinderboerderijtje met kalfjes, cavia’s en konijnen die vele knuffels van de kinderen hebben mogen ontvangen. Ze werden perfect verzorgd door vrijwilligers van Ut Weike en Amarant. Tot slot kon een bezoekje aan de waarzegster natuurlijk niet ontbreken; menig toekomst is al voorspeld door deze wijze vrouw. De kinderen glunderden bij het horen van de boodschap bij hun zelfgekozen kaart. Profvoetballers, uitvinders, veel geluk in de liefde… dat gaat vast helemaal goedkomen met de jeugd van Zeeland!

Voor de kinderen uit groep 6 t/m 8 was er het gave Ford Boyard spel in de wijk Steenakker. De deelnemers hadden zichzelf opgegeven in groepjes van 2 tot 3 deelnemers, die zelfstandig door de wijk liepen. Zij speelden super gave spectaculaire spelen waarmee ze zoveel mogelijk gouden sleutels probeerden te bemachtigen. Er werd flink gestreden bij allerlei uitdagende denk- en doespelletjes. De kabelbaan was wederom een van de meest favoriete activiteiten. Ook het laserspel en de escape room waren een succes. Het meest hilarische spel van de dag was toch wel het bubble voetbal, dit blijft erg leuk!

Finalespel Fort Boyard en afsluiting

Rond 15.00 verzamelden alle deelnemers zich in de sporthal, waar we getuige waren van de finale battle tussen de drie beste teams. Het was ontzettend spannend, maar uiteindelijk gingen Aedan en Loek er met de eerste prijs vandoor. Ook de teams die de tweede en derde plek behaalden, kregen een mooie prijs. Heel goed gedaan allemaal!

 Alle kinderen gingen met een zakje chips én een grote lach weer naar huis. SJB kijkt zeer tevreden terug op deze geweldig geslaagde dag! Onze dank gaat speciaal uit naar alle mensen die hun garage of carport voor ons beschikbaar stelden. Daarnaast een speciaal woord van dank aan beheer Dorpshuis, vrijwilligers van Ut Weike en Amarant, Familie Habraken voor de mooie kalfjes, Moescha voor de kabelbaan, Het Witte Huis voor de heerlijke soep en voetbalvereniging Festilent voor de geschonken voetballen. Tot slot heel veel dank aan alle (spel)leiding en vrijwilligers die ons deze dag geholpen hebben, zonder jullie kunnen we dit niet neerzetten! Hopelijk tot volgend jaar weer!